Odoo on äritarkvara sensatsioon!

Integratsiooniks paindlik platvorm

Odoo on kõik ühes tarkvara, kus terviklahendust kasutades puudub vajadus süsteemi erinevaid osi kuluka süsteemintegratsiooniga omavahel ühendada.

Kliendiprotsesse toetavate moodulite valik


Odoo pakub müügiesindajatele mitmeid aktiivset müügitööd toetavaid tööriistu nagu pakkumuste ja telllimuste koostamine, e-posti turunduse vahend, müügivõimaluste haldus, ajahaldus. Odool on võimekas kliendiküsitluste, eel- ja rahuloluuuuringute koostamise moodul.

Kiire paigaldamise ja juurutamise aeg


Odoo on kiirelt paigaldatav ja seadistatav. Uute ettevõtete ja projektide puhul võib juurutamise ajaks arvestada päevades, toimivate ettevõtete puhul nädalates, olenevalt ettevõtte sektori ja ärimudeli keerukusest ka paar kuni mõni kuud.

Open source ja avatud arhitektuur


Odoo on avatud lähtekoodiga tarkvara, sealhulgas ka Enterprise ehk tasuline versioon. Tänu avatud lähtekoodi poliitikale on Odool palju lisasid-pluginaid arendavaid arenduspartnereid, sealhulgas konkurentsivõimelise hinnaga arendajaid Venemaalt, Ukrainast ja Indiast.

Lai moodulite valik

Odoo baasmooduli hulgas on kliendisuhete juhtimine, raamatupidamine ja finants koos eelarvestamise ja arveldamisega, müügi- ja turundustarkvara, värbamine ja personalihaldus, laohalduse ja tootmise tarkvara, projektijuhtimine ja töödehaldus, ostujuhtimise töölaud, e-kanalite platvorm koos sisuhalduse, e-poodide halduse ja püsikliendiliidestega.

Lisaks kolmekümnele baasmoodulile on Odool üle 20 000 Odoo tarkvarakogukonna arendatud mooduli, millest suur osa on tasuta ja vaba lähtekoodiga. Paljud kogukonna arendatud moodulid on siiski tasulised ning võivad vajada ka lisaarendusi ja kohandusi, mida Estpos oma klientidele ka pakub.

Kõik moodulid on vormistatud mugavaks efektiivselt töötavaks kasutajakogemuseks. Odoo juurutamisega puudub ettevõtetel vajadus mitmete erinevate omavahel ühendamata ja erinevate kasutusloogikatega tarkvarade kasutamiseks. 

Kliendihaldurid, müügimehed ja raamatupidajad lähevad Odoo kasutamisega kiirelt kaasa. Kasutades Odood töö lausa lendab nende kätes ja tulemused paranevad silmnähtavalt.

Odoo saamislugu: tarkvarakogukonnast Belgia edukaimaks ja kiiremini kasvavaks äritarkvara platvormiks

Odoo sai alguse viisteist aastat tagasi Belgiast vabavara ERP (enterprise resource planning) lahendusena ja on tänaseks levinud üle maailma. Varasemalt OpenERP nime kandnud tarkvarapakett nimetati 2015 aastal ümber Odooks. Viimased 10 aastat on Odoo näol tegemist Belgia ühe kõige kiiremini kasvava tarkvaraettevõttega, kes auhinnati 2013. aastal Deloitte poolt kui kõige kiiremini kasvav ettevõte Belgias. Odoo oli mõne aastaga teinud läbi 1500 protsendise kasvu.

Odoo avatud lähtekoodiga litsentsipoliitika on toonud Odood arendama kümneid tuhandeid arendajaid üle maailma.

Kellele on Odoo suunatud?

Ärisektorite vaates katab Odoo terviklahendusena edukalt kõiki peamiseid sektoreid: kaubanduse, nii jae- kui hulgimüük, ladude halduse ja e-kaubanduse, tootmise ja logistika, teeninduse, info- ja teenusemajanduse. Rohkem kui 30 baasmoodulit ja tuhanded Odoo kolmandate arenduspartnerite poolt loodud moodulid ja töölauad võimaldavad Odood kasutada väga erinevatel ettevõtetel ja organisatsioonidel.

Odoo muutub kiirelt sümpaatseks ettevõtjatele, kes on väsinud protsessideks ja ärilõikudeks erinevate tarkvarade kasutamisest. Mitme erineva tootja tarkvara kasutamine on nende tihti erineva ja ka vastuolulise kasutusloogika tõttu töötajatele ajaline lisakoormus. Samuti tuleb kõvasti investeerida erinevate süsteemide omavahelisse liidestamisse. Näiteks e-poe ühendamisse laohalduse, tooteinfo, majasisese CRM ja arveldamise mooduliga. Odoo on iga ärijuhi parem käsi, toetades teda igal sammul olulise äriinfo koondamisel ja juhtimisotsuste kvaliteedi tõstmisel.

Äriprotsesside ja ärihalduse tegevuste ühtsele, standardsele tarkvaraplatvormile viimine toob alla tegevuskulud, tõstab töö efektiivsust ja ettevõtte väärtust. Odoo kasutamine aitab kokku hoida IT lahenduste arendamise, integreerimise, haldamise ja hoolduse kulusid.


Odoo toetatavad vertikaalsed ärivaldkonnad

Odoo puhul on raske välja tuua ärivaldkondi, kus Odoo moodulid funktsionaalsuselt piisavalt toekad poleks. Odoo tootearenduse filosoofia on selle kujunemise algusest olnud võimalikult laia, tervikliku vaate pakkumine ettevõtete äriprotsesside laias spektris nii horisontaalses kui ärivaldkonnast tulenevas vertikaalses plaanis.

Tootmine ja logistika

Ajalooliselt sai Odoo arendamine alguse just tootmise ja finantshaldusega seotud tooteperekondade arendamisest. Odoo pakub tootmisettevõttele tõelist käed vabad süsteemi. Odoo vabastab ettevõtte ebaefektiivsele tootmiskorraldusele kuluvad ressursid tõeliselt väärtustloovateks tegevusteks nagu toote elutsükli terviklik haldamine ja kvaliteedijuhtimine.

 • Odoo toetab edukalt nii make to stock, kuid eriti tõhusalt make to order tootmismudeleid.

 • Odoo põhifunktsionaalsusega kaasnevad eelarvestamise ja BoM (bill of material) moodulid.

 • Vajaduspõhine MRP2 (material requirement planning).

 • Planeerimine ja tootmisplaani haldamine ja tegija-operaatori keskne operatsiooni tasemel tagasiside ja tootmiskorraldus.

 • Ostupartnerite ja ostutellimuste haldamine.

 • Toote elutsükli haldamine.

 • Kvaliteedijuhtimisega seotud moodulid. 

 • Füüsiliste asukohamäärangutega laohaldus ja ja virtuaalsete ladude haldus koos liikumiste jälgimisega ja kohaste raamatupidamisdokumentidega.

Kaubandus

Odooga kaasnevad mitmed moodulid, mis võimestavad kaubandusettevõtet olema senisest edukam. Odoo toetab tõhusalt nii jaemüüki, hulgimüüki kui e-kaubandust.

 • Mugav veebipõhine POS terminal ehk veebipõhine kassa, mis võimaldab uusi müügikohti luua ja neid hallata senisest tõhusamalt. Enam ei pea mõtlema, kuidas kassamoodulit ühendada lao mooduli ja majandusarvestusega, kuna need on juba eos ühendatud.

 • Odooga kaasneb täisfunktsionaalne e-poe lahendus, millel on kõik tänapäevaselt e-poelt oodatavad omadused nagu toodete puukujuline kuva ja filtrite süsteem, kliendisektsioon ehk püsikliendiliides, integratsioonid pankadega ja transpordipartneritega. 

 • Enam ei pea tegema meeletuid investeeringuid selleks, et ühendada oma e-kanalid majandustarkvaraga, sest Odool põhinevad e-poed on juba eos majandustarkvara ja lao moodulitega liidestatud.

 • Meie pakutav Odoo on eelhäälestatud ja liidestatud Telema ja Docura EDI digitaalsete dokumendiliikumise süsteemidega.

 • Odood kasutavad edukalt ka hulgimüügiettevõtted oma tooteinfo levitamiseks, kuna Odoo on suurepäraselt integreeritav ja ligipääsetav üle standardsete tehniliste protokollide nagu Restful. Odood kasutades võid kindel olla, et kõik sinu edasimüüjad tehniliste liidestega pääsevad ligi ajakohasele toote- ja hinnainfole.

Info- ja teenusemajandus

Odoo blokipõhine multisite sisuhaldus koos püsitellimusi (subscription) toetava e-kaubanduse mooduliga on suurepäraseks alguseks info- ja teenusemajanduse ettevõttele.

 • Loo kodulehekülgi erinevatele domeenidele niipalju kui soovid! Blokipõhine sisuhaldus võimaldab igal sisulehel kasutada parima teksti ja pildi vahekorraga, kasutajale mõistetavaid hästi konverteeruvaid infopeenraid. Unusta sisuloojaid ahistav Wordpress või Magento ja lihtsalt lohista endale vajalik blokk ekraanile!

 • Müü perioodipõhiseid teenustepakette üle subscription mooduli. Toodeteks ja pakettideks võivad olla digitaalsed tooted ja teenused. Odoo e-poe moodul võimaldab nii rentimise kui kuutasudepõhise äri äriloogikat. Loo tõeliselt käed vaba uue põlvkonna e-teenust just Odoole!

 • Kasuta oma äri juhtimiseks Odoo tõhusat, agiilset tööhaldust toetavat projektijuhtimise tööriista. Koosta kliendile arveid samast süsteemist, kus haldad kliendile tehtavaid töid.

 • Kasuta Odoo küsitluste ehitamise moodulit, et olla aegsasti kursis klientuuri ootuste ja soovidega. Küsitluste moodulit võid edukalt kasutada nii turu uurimiseks ja eelmüügiks kui olemasolevatele klientide tagasiside kogumiseks. Kõik vastused on automaatselt vaadeldavad graafilises statistikavaates.

 • Odoo sündmuste moodul võimaldab koduleheküljel pakkuda rubriigipõhist kalendrit, mille kaudu on võimalik üritustele registreeruda ja pileteid osta. Ürituste moodul on tõeline tööriist seminaride ja koolituste korraldajatele. Mõistagi on ürituste moodul eos ühendatud kliendihalduse ja arveldamise mooduliga. Nüüd ei pea sa kasutama enam mitut erinevat tarkvara!

 • Kasuta Odoo Studio moodulit, et luua Odoole ise juurde laiendusi. Odoo Studio mooduliga saad luua nii vorme kui muid vaateid. Loodavad vormid võivad vajadusel salvestada andmed olemasolevasse Odoo andmemudelisse, mis muudab Odoo paindlikuks iga äriga kohanevaks töööriistaks.

Odoo vertikaalid kolmandatelt partneritelt

Tänu Odoo väga laiale arendajate kogukonnale on Odoole saadaval lai valik vertikaalseid lahendusi. Aitame Odoole loodud vertikaale kliendile seadistada ja kohandada, pakkudes vertikaalidele ka garantiid, hooldust ja tuge.

 • Koolide ja kursuste haldamise töölauad. Kui vajad täislahendust kooli haldamiseks koos õppekavade haldamise, ruumihalduse ja muu spetsiiifiliselt vajalikuga, siis Odoo pakub selleks terviklahendust.

 • Patsientide haldamise süsteem võimaldab raviasutustel, näiteks perearstidel või hambaravikabinettidel hallata oma patsiente ja neile tehtavaid eeldefineeritud protseduure. Moodul pakub lõppkliendiliidest digitaalseks registratuuriks.

 • Integratsioon Asteriski kõnekeskusega. Soovid täiuslikku, kõnekeskusega integreeritud kliendihalduse (CRM) süsteemi? Odoo pakub parima hinna-kvaliteedi suhtega kliendihalduse ja müügimoodulitel põhinevat integreeritud kõnekeskuse lahendust.

 • Veoste halduse infosüsteem. Pakume ekspediitoritele ja veoteenuste pakkujatele täielikku funktsionaalset veosekorralduse töölauda. Halda marsruute, traspordivahendeid, veosetellimusi ja kliente ühest süsteemist.

 • Odoo teadmushaldus võimaldab mugavalt hallata ja kasutajasõbralikult klientidele ja partneritele pakkuda suuremas mahus infot, spetsifikatsioone, tooteinfot, juhendeid. Kui soovid luua infokeskkonda, kuhu koondada mahukas teadmus, siis on see moodul just sulle!

 • Pakume Odoo raamistikule ehitatud kinnisvara omanikele mõeldud kinnisvarahalduse moodulit, mis pakub täielikku rentnike haldamise töölauda koos arveldamise süsteemiga.

 • Odoo arendajate kogukond pakub rohkem kui 30 000 moodulit. Toetame kliente moodulite seadistamisel ja oma vajadustele kohandamisel.